Bądź na bieżąco:

Sprzedaż i wynajem hal namiotowych w Zabrzu

Zabrze – przemysł i historia miasta

To miasto na prawach miejskich uzyskanych w 1922r. Położone na Górnym Śląsku. Jest zaliczane do ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej. Z liczbą mieszkańców szacowaną na ponad 174 tyś. jest jednym z bardziej zaludnionych miast Śląska. Zabytki miasta przypominają o jego bogatej historii wpisanej w szlak zabytków techniki. Rozwój Zabrza rozpoczął się w XVIII wraz z inwestycjami w przemysł wydobywczy, hutniczy. Powstała kopalnia Królowa Luiza, potem kopalnia Amalia zlikwidowana na rzecz Concordii, uruchomiono podziemny szlak wodny do odwadniania kopalń z rejonu oraz spływu węgla. W drugiej połowie XIX w. inwestycje w przemysł się nasiliły i powołano do życia hutę Redena, fabrykę lin stalowych, fabrykę szkła, zaczęto wydobycie w kolejnych kopalniach Hedwigswunsch oraz Ludwigsdlluck- późniejszy Ludwik. Ten spis uzupełniały powstające wtedy walcownie, kuźnie. Pod koniec XIX w. uruchomiono w Zabrzu stalownię, elektrownię i koksownię, a kilkanaście lat później kolejną kopalnię, która po roku 1945 przyjmuje nazwę KWK Makoszowy. To sprawia, że Zabrze jest miastem o bardzo industrialnym charakterze. Słynie jednak nie tylko z zabytkowych kopalni i sztolni, które wabią rzesze turystów. Najgłośniej Zabrze na świecie rozsławił Zbigniew Religa, który w 1985r w zabrzańskiej Klinice Kardiochirurgii dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca. Do Zabrza prócz zabytkowej kopalni Guido oraz sztolni Królowa Luiza wabi na spektakle i koncerty Dom Muzyki i Tańca oraz Filharminia zabrzańska.

 

Bezpieczne hale. Zabrze zaprasza inwestorów

W tej zabytkowej, śląskiej przestrzeni swoją siedzibę znalazła firma Namplan, wiodący na rynku producent hal magazynowych i namiotowych. W ofercie firmy znaleźć można nowe i używane hale na wynajem w Zabrzu oraz namioty eventowe idealne jako zadaszenie na imprezy firmowe, jak i prywatne oraz duże, masowe przedsięwzięcia (wraz z kompletami piwnymi, które sprawdzą się podczas imprez „pod chmurką”). Firma zajmuje się również produkcją, sprzedażą i montażem hal magazynowych, które są dobrą alternatywą dla budownictwa tradycyjnego. Indywidualne podejście do potrzeb inwestora oraz szybkość realizacji zamówienia sprawia, że wybór hal namiotowych jest dla wielu najlepszą opcją.

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.