Kompleksowe hale namiotowe na wynajem w Bytomiu

Historia i dynamika miasta Bytom

Bytom to jedno z najstarszych miast historycznego Górnego Śląska. Jest miastem na prawach powiatu, a prawa miejskie nadano mu już w 1254 roku. Liczy sobie niespełna 180 tyś mieszkańców. Z nawcześniejszych podań historycznych wynika, że początek osady należy upatrywać w powstaniu grodu obronnego, po czym rozwinął się w ważny ośrodek handlowy, rzemieślniczy i górniczy (kopalnie ołowiu i srebra). W związku z rozbudową górnictwa i hutnictwa oraz handlem z Polską, w wieku XIV nastąpił rozkwit gospodarczy miasta. Za sprawą burzliwych dziejów historycznych przechodził z rąk do rąk, będąc pod władaniem Piastów Śląskich, Królestwa Czech, Austriaków, Prusów, a później w wyniku plebiscytu, włączony do Niemiec. Po II wojnie światowej wrócił do Polski i stał się jednym z głównych ośrodków Kresowian. Dziś żyje tu obok siebie ludność pochodzenia niemieckiego, Polacy, Kresowianie oraz Ślązacy. O historycznej wartości miasta decydują w głównej mierze XIX wieczne kamienice, których wyjątkowa różnorodność stawia Bytom w czołówce polskich miast ze względu na ich wartość historyczną.

Z niegdyś działających siedmiu kopalń i dwóch hut żelaza, dzisiaj w stanie czynnym pozostają dwie kopalnie, koksownia, fabryka wełny mineralnej Petralana oraz Elektrociepłownia Miechowice. Na zrekultywowanych terenach po zakładach górniczo-hutniczych oddano do użytku część Bytomskiego Parku Przemysłowego. Jednym z głównych filarów gospoodarki miasta jest handel. Na straży kultury stoi tu Opera Śląska oraz Teatr Tańca i Ruchu Rozbark oraz liczne galerie. W mieście ma też siedzibę siedem uczelni wyższych, gdzie edukację pobiera około 7 tyś żaków. Bytom jest to miasto leżące przy głównych drogowych szlakach komunikacyjnych oraz w niedalekiej odległości od Portu Lotniczego Pyrzowice, co czyni go bardzo atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

Hale na wynajem w Bytomiu

Namplan – producent hal magazynowych i namiotowych ma już ustabilizowaną pozycję na tym rynku. Z oferty kupna lub wynajmu hal do magazynowania lub namiotów eventowych skorzystało tu już wielu odbiorców. W aglomeracji katowickiej, do które Bytom się zalicza, niezwykle ważna jest szybkość podejmowania decyzji inwestycyjnych. Bliskość Katowic, gęstość zaludnienia i ciasna zabudowa przekładają się na dużą konkurencję i dlatego liczy się tu czas reakcji.

Wynajem hali magazynowej w Bytomiu lub postawienie hali namiotowej to rozwiązanie na miarę takich potrzeb. Relatywnie niewielkie koszty i szybkość inwestycji sprzyjają przedsiebiorcom. Zamawiając halę u producenta zuskuje się możliwość dopasowania jej pod indywidualne potrzeby. Namplan każdego Klienta traktuje personalnie i wychodzi naprzeciw jego oczekiwaniom. Niezależnie czy istnieje potrzeba wynajmu hali imprezowej, na eleganckie przyjęcie weselne, czy jako zadaszenie na sezonowy punkt gastronomiczny można liczyć na fachowe doradztwo oraz kompleksowy serwis zamówienia.

Namplan oferuje lekkie i odporne na warunki atmosferyczne, stabilne hale. Bytom, jako kluczowy punkt spedycyjny na mapie Polski posiada dostęp do pełnej oferty naszej firmy. Rozwiń swoją działalność szybko i sprawnie – w końcu czas to pieniądz.

Zobacz inne miasta, w których kupisz nasze hale namiotowe:

wynajem hal magazynowych

© 2022 NAMPLAN. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry
Translate »