Województwo wielkopolskie – hale namiotowe Namplan

Sprzedaż i produkcja hal namiotowych w Wielkopolsce

Województwo wielkopolskie – województwo w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu – Poznań, Kalisz, Leszno i Konin, 31 powiatów i 226 gmin, a siedzibą władz województwa i marszałka województwa jest Poznań. Województwo wielkopolskie ma daleko do Warszawy.

Województwo wielkopolskie leży na Nizinie Wielkopolskiej oraz na Pojezierzu Wielkopolskim. Głównymi rzekami regionu są: Warta, Noteć, Prosna oraz Obra. Północna część regionu to fragment Pojezierza Południowopomorskiego i Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, środkowa to Pojezierze Wielkopolskie i Pradolina Warciańsko-Odrzańska, a południowa należy do Pojezierza Leszczyńskiego, Niziny Południowowielkopolskiej i Wału Trzebnickiego. Powierzchnia regionu została ukształtowana w większości przez lądolód skandynawski, który ustąpił z tych terenów 12-10 tys. lat temu – stąd liczne (szczególnie w zachodniej i północnej części regionu) jeziora.

Wbrew obiegowej opinii o woj. wielkopolskim jako regionie płaskim, aż 40% powierzchni zajmuje teren pagórkowaty, 50% – falisty, a jedynie 10% to płaskie równiny. Najwyższym punktem regionu jest Kobyla Góra w paśmie Wzgórz Ostrzeszowskich (282 m n.p.m.), najniższy z kolei punkt leży w dolinie Noteci koło Krzyża (31 m n.p.m.).

Więcej informacji o województwie wielkopolskim znajdziesz na stronie Wikipedii.

Sprzedajemy i wynajmujemy hale namiotowych na terenie całego województwa wielkopolskiego

Sprzedaż i wynajem hal namiotowych na różne okazje prowadzimy na terenie całego województwa wielkopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Poznania. Nasza sprzedaż obejmuje głównie hale bankietowe i hale imprezowe w okresie letnim oraz hal pod ujeżdżalnie dla koni jesienią. Zimą z kolei zainteresowaniem cieszą się głównie zadaszenia lodowisk naszej produkcji. Jesteśmy ponadto obecni w tych miastach:

wynajem hal magazynowych

© 2022 NAMPLAN. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry
Translate »