17 lis 2021

Kiedy należy odśnieżać dach hali przemysłowej?

W okresie zimowym odśnieżanie dachu hali przemysłowej jest koniecznością. Niedopilnowanie tego wiąże się z otrzymaniem mandatu oraz ze stworzeniem niebezpieczeństwa dla pracowników i osób znajdujących się w obrębie konkretnego obiektu. Dopuszczalną ilość zalegającego śniegu i lodu na dachu wskazuje Polska Norma PN – 80 /B – 02010. Jest ona uzależniona od strefy obciążenia śniegiem.

czytaj więcej

14 lis 2021

Usytuowanie hali magazynowej na działce. Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Kupno działki budowlanej pod halę magazynową zalicza się do transakcji, jakie powinny być bardzo dokładnie przemyślane. Podczas poszukiwań konkretnej działki należy sugerować się nie tylko ceną. Priorytetem jest sprawdzenie, czy działka posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli okaże się, że nie, to przed sfinalizowaniem transakcji istotne będzie uzyskanie warunków zabudowy. Jedynie wtedy można będzie wybudować w danym miejscu halę przemysłową.

czytaj więcej

18 paź 2021

Wykorzystanie hal przemysłowych w rolnictwie

Jeśli pracujesz w sektorze rolniczym lub hodowlanym, prędzej czy później będziesz musiał zbudować nowy magazyn rolniczy na zbiory lub maszyny. Dobrym rozwiązaniem są namiotowe hale przemysłowe. Ich realizacja jest szybsza i tańsza niż tradycyjnych budynków murowanych, a przy tym przynosi wiele korzyści. Jak wykorzystać hale przemysłowe w rolnictwie? Sprawdź.
czytaj więcej

18 paź 2021

Jaka powinna być wysokość hali magazynowej lub produkcyjnej?

Jeśli planujesz rozbudowę zaplecza magazynowego, zakup dodatkowych regałów lub po prostu chcesz postawić nową halę produkcyjną, musisz wiedzieć, jakiej ma być wielkości. Oprócz szerokości i długości potrzebne jest także ustalenie wysokości ścian. I nie chodzi tu tylko o pojemność magazynowania, ale także o to, że przepisy BHP ustalają wymagania wysokości dotyczące pomieszczeń pracy. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź.

czytaj więcej

17 wrz 2021

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Chcecie, aby Wasze wesele było jeszcze bardziej wyjątkowe? Przyjęcie weselne na łonie natury, wśród pięknych widoków i bliskich osób brzmi dla Was, jak spełnienie marzeń? W takim razie dowiedzcie się, jak zaplanować wesele w plenerze.

czytaj więcej

10 wrz 2021

Wentylacja hali magazynowej

Istnieje wiele sposobów, jak odpowiednio zadbać o to, żeby wentylacja obiektów przemysłowych czy też magazynowych odbywała się w prawidłowy sposób. Warto zatem zastanowić się, która metoda będzie najlepsza i przy okazji najbardziej praktyczna. Poniżej przeanalizowaliśmy kilka najczęściej stosowanych metod wentylacji hal magazynowych.

czytaj więcej

26 sie 2021

Jak wykorzystać hale namiotową w logistyce?

Hala namiotowa pozwala na szybkie stworzenie krytej przestrzeni o bardzo dobrych parametrach. W jej wnętrzu da się prowadzić różną działalność. Z tego powodu hale namiotowe są często wykorzystywane w logistyce. Z czego wynika ten fakt? Jak skorzystać z hali namiotowej podczas działań logistycznych?

czytaj więcej

18 sie 2021

Hala ocieplana czy nieocieplana – jaką wybrać?

Hala to miejsce, w którym przeprowadza się różne procesy produkcyjne lub przechowuje towary. Z tego powodu warunki w niej panujące muszą być dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Na rynku znaleźć można hale namiotowe ocieplane i nieocieplane. Które sprawdzą się najlepiej?

czytaj więcej

26 lip 2021

Jak przygotować teren pod budowę hali?

Przed budową hali namiotowej konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Proces ten wiąże się z obowiązkiem przeprowadzenia wielu prac. Jak prawidłowo przygotować obszar, na którym ma stanąć hala przemysłowa? O czym warto pamiętać?

czytaj więcej

22 lip 2021

Kiedy należy wykonać przegląd techniczny hali?

Każdy budynek musi być regularnie kontrolowany, aby upewnić się co do jego bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi przepisami. Przeglądy są niezbędne również w przypadku hal przemysłowych, także tych namiotowych. Kiedy warto postawić na pomoc fachowców w tej dziedzinie? czytaj więcej

© 2021 NAMPLAN. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry