Bądź na bieżąco:

Jak ogrzać halę namiotową?

Efektywne wykorzystywanie przestrzeni hali magazynowej, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym jest uzależnione od temperatury panującej wewnątrz. Jak ogrzać halę namiotową skutecznie, a zarazem tanio i bezpiecznie? Istnieją pewne czynniki, które warunkują wybór systemów ogrzewania. Należą do nich m.in. rodzaj poszycia ścian czy też parametry izolacji cieplnej zastosowanego w konstrukcji materiału PCV.

Ogrzewanie hal namiotowych

Halę namiotową można wyposażyć w różne warianty systemów ogrzewania. Wszystko zależy do jej przeznaczenia i wymagań, jakie z niego wynikają. Chodzi tutaj przede wszystkim o określenie optymalnej temperatury dla przestrzeni i jej utrzymywanie. W systemach grzewczych dla hal namiotowych prym wiodą nagrzewnice i promienniki ciepła.

Nagrzewnice do hal namiotowych

Ze względu na surowiec wykorzystywany do zasilania nagrzewnic na rynku możemy spotkać różne ich rodzaje – nagrzewnice olejowe, elektryczne, gazowe oraz węglowe. Niezależnie do sposobu zasilania wszystkie nagrzewnice działają w identyczny sposób – poprzez tunele z PCV wtłacza się gorące powietrze do wnętrza hali. Nagrzewnice doskonale sprawdzają się w przypadku mniejszych hal namiotowych, ponieważ możemy dzięki nim szybko uzyskać pożądaną temperaturę. W większych przestrzeniach lepiej sprawdzają się nagrzewnice elektryczne oraz promienniki ciepła. Warto przy tym pamiętać, że efektywność systemu grzewczego oraz koszt ogrzania hali zależą od prawidłowego rozmieszczenia urządzeń grzewczych.

Jak ogrzać halę namiotową z żywym inwentarzem?

Najlepszym sposobem ogrzewania hal namiotowych rolniczych są promienniki ciepła, które zamieniają energię elektryczną na energię cieplną. W odróżnieniu od nagrzewnic nie podgrzewają one powietrza, ale emitują promieniowanie w paśmie podczerwieni bezpośrednio ogrzewając ściany i podłogi, jednoczenie niwelują ewentualne straty ciepła, które są nieuniknione w przypadku stosowania nagrzewnic. W halach, w których przebywa żywy inwentarz promienniki ustawia się w taki sposób, żeby promieniowanie ciepłe było skierowane bezpośrednio w na zwierzęta.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.