Bądź na bieżąco:

Jak przygotować teren pod budowę hali?

Przed budową hali namiotowej konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Proces ten wiąże się z obowiązkiem przeprowadzenia wielu prac. Jak prawidłowo przygotować obszar, na którym ma stanąć hala przemysłowa? O czym warto pamiętać?

Spis treści:

Jak wybrać działkę pod budowę hali?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak wybrać działkę pod budowę hali, która ułatwi całe przedsięwzięcie. Najważniejsze jest dostosowanie jej statusu prawnego i typu do potrzeb danej działalności. Musisz mieć pewność, że na danym terenie można postawić halę magazynową. Często ma to też związek z emitowanym hałasem czy zanieczyszczeniami. Zdobycie odpowiednich pozwoleń zajmuje czas, dlatego warto zająć się tym odpowiednio wcześnie.

Niezwykle istotne jest też samo podłoże. Jeśli okaże się ono grząskie lub niskiej jakości, konieczne będzie przeznaczenie sporej sumy pieniędzy na jego polepszenie. W ten sposób wydłuży się również czas inwestycji. Przed zdecydowaniem się na daną działkę warto więc wykonać badania, które pozwolą na określenie specyfiki gleby w konkretnym miejscu. Nieodpowiednie podłoże może bowiem przyczynić się do trudności podczas budowy lub wystąpienia zagrożenia dla osób przebywających na co dzień w gotowym obiekcie.

A jak wybrać lokalizację pod budowę hali? Taki obiekt powinien znajdować się w miarę blisko głównych szlaków komunikacyjnych. Powinien mieć też dobry dostęp do wszelkich przyłączy. Ważne, by nie powodował on dyskomfortu dla mieszkańców danego terenu i był zlokalizowany zgodnie z przepisami. Do takich miejsc muszą dojeżdżać samochody dostawcze, pracownicy i odbiorcy towarów, dlatego warto zadbać o dogodną lokalizację.

Obowiązkowe ogrodzenie terenu

Wszelkie prace na działce należy rozpocząć od ogrodzenia terenu. Czasem wystarczy jedynie instalacja tymczasowa, która pozwoli na zabezpieczenie danego obszaru, a w późniejszym czasie wymienisz ją na inny, ozdobny model. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko przypadkowego zniszczenia drogiego ogrodzenia podczas prac. Warto dostosować je do obowiązujących przepisów. Ogrodzenie powinno mieć bowiem odpowiednią wysokość oraz znajdować się w odległości minimum metra od krawędzi działki.

Konieczne jest też zadbanie o wywieszenie tablicy informacyjnej. To obowiązek wynikający z aktualnego prawa. Musi mieć ona wymiary 70 x 90 cm i znajdować się w widocznym miejscu. Dopiero potem można rozpocząć bezpośrednie przygotowanie terenu pod budowę hali.

Przygotowanie terenu pod budowę hali

Jaka działka pod budowę hali sprawdzi się najlepiej? Warto, by była ona równa, bez dużych wzniesień i dolin. Czasami zdarza się, że dany teren jest pełen nierówności, dlatego przed rozpoczęciem budowy hali trzeba go wyrównać. W tym celu należy zatrudnić geodetę, który stworzy siatkę wysokościową. Dopiero potem można wprowadzić na działkę maszyny i rozpocząć równanie jej terenu.

Działka musi być również odpowiednio utwardzona. Na jej powierzchni mają bowiem stanąć ciężkie obiekty oraz poruszać się maszyny. Nie może zapadać się pod wpływem ich masy. Musi być również dostosowana do poruszania się pojazdów. Z tego powodu przed rozpoczęciem prac warto zaplanować, gdzie dokładnie będą znajdowały się drogi i wjazdy.

Dobrym pomysłem jest również ustalenie na samym początku, w którym miejscu będą znajdować się zwożone materiały. W ten sposób unikniesz bałaganu. Wyrównywanie terenu i jego utwardzanie to bardzo skomplikowane prace, które wiążą się z koniecznością wynajęcia ciężkiego sprzętu, a często również dokupienia ziemi. Warto więc gromadzić surowce w sposób przemyślany, by nie utrudniać sobie działań na kolejnych etapach prac.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.