Wynajem i sprzedaż hal produkcyjnych w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza – historia, topografia, gospodarka miasta

Dąbrowa Górnicza jest głównym ośrodkiem przemysłu Zagłębia Dąbrowskiego. Położona jest we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W czasie II wojny światowej znana była pod nazwą Redenberg. W wyniku dynamicznego rozwoju przemysłu w tym regione wiele mniejszych miejscowości połączyło się tworząc Dąbrowę Górniczą, którą znamy obecnie. Aktualnie jest największym pod względem powierzchni miastem w województwie śląskim. Pierwsze wzmianki o Dąbrowie pochodzą z 1726 roku, ale dopiero w roku 1916 władze austriackie nadały jej prawa miejskie. Miasto liczy sobie blisko 122, 5 tyś mieszkańców.

Ogromny wpływ na rozwój miasta miało wybudowanie na jego terenie Kombinatu Metalurgicznego Huta Katowice, który był największym w Polsce i jednym z większych w Europie kompleksem tego typu. Obecnie w wyniku przekształceń gospodarczych na terenie dawnej Huty Katowice działa oddział firmy ArcelorMittal Poland- największa w Polsce huta stali. O przemysłowym charakterze miasta decyduje również obecność takich przedsiębiorstw jak Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa, należąca do Saint-Gobain -huta szkła oraz wiele innych przedsiębiorstw z różnych branż, m.in. branży motoryzacyjnej. Zajmują one wiele hektarów hal magazynowych i produkcyjnych rozproszonych na terenie miasta.

Hale magazynowe Dąbrowa Górnicza i ich potencjał przemysłowy

Bliska obecność prężnie działającego przemysłu daje wiele okazji na nawiązanie bliskich relacji handlowych z firmą Namplan- producentem hal magazynowych i namiotowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firma Namplan elastycznie dostosowuje swe produkty- hale magazynowe, do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Wielkość oraz materiał z jakiego jest wykonana hala magazynowa w Dąbrowie Górniczej na wynajem, są zależne od warunków, jakim ma ona sprostać. W ofercie znaleźć można zarówno całoroczne jak i sezonowe hale magazynowe.

Na sprzedaż i na wynajem – sprawdź hale dostępne w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza z licznymi oddziałami znanych uczelni wyższych, Pałacem Kultury Zagłębia oraz wieloma sekcjami sportowymi jest też ośrodkiem edukacyjno-kulturowo-sportowym. Okolica oferuje mieszkańcom również wyjątkową strefę relaksu. Park Krajobrazowy Orlich Gniazd, Pustynia Błędowska, Pojezierze Dąbrowskie z kompleksem jezior Pogoria oraz ich ofertą sportowo rekreacyjną to jedne z wielu możliwości spędzenia czasu na łonie natury. Imprezy plenerowe, które się odbywają w dostosowanych do potrzeb halach namiotowych to jedna z wielu możliwości skorzystania z oferty firmy Namplan. Wynajem hal namiotowych w Dąbrowie Górniczej to możliwość zorganizowania imprezy wszędzie tam, gdzie nie ma lokalu mogącego pomieścić większą liczbę osób. Szybki czas montażu hali przez profesjonalny zespół Namplan to gwarancja sprawnej organizacji. Wybierz halę bankietową lub bezpieczne zadaszenie lodowisk dostępne w ofercie naszej firmy!

wynajem hal magazynowych

© 2022 NAMPLAN. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry
Translate »