Eventowe i przemysłowe hale na wynajem w Żorach

Żory – zagłębie przemysłowe śląska

Miasto na prawach powiatu w województwie śląskim mieszczące się przy dwóch głównych trasach komunikacyjnych Katowice- Wisła i węzeł autostrady A1. Ze względu na intratne położenie, miasto pełni funkcję handlowo-usługowo-logistyczną. W Żorach mieszka ponad 62 tyś mieszkańców. Jak większość miast na Górnym Śląsku, Żory miały burzliwą historię przechodząc pod panowanie kolejnych władców. Prawa do tych ziem przypisywali sobie w różnym czasie Prusy, Czechosłowacja, Niemcy.

Po II wojnie światowej nastąpiła odbudowa i rozbudowa miasta oraz daleko posunięte inwestycje w rozwój przemysłu wydobywczego. W związku z tym w latach 70, 80 XX w. zanotowano znaczny przyrost demograficzny. W końcówce lat 90 XX w. w wyniku restrukturyzacji górnictwa co wpłynęło na znaczny wzrost bezrobocia w powiecie żorskim. W ramach walki z tym zjawiskiem utworzono podstrefę Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Żorski Park Przemysłowy, a miasto zmieniło charakter z przemysłowego na handlowo-usługowy. Na pamiątkę licznych pożarów trawiących miasto na przestrzeni dziejów, wybudowano tu Muzeum Ognia, które stanowi doceniany w świecie przykład nowoczesnej architektury. Atrakcją dla turystów jest natomiast Westernowe Miasteczko, które stanowi niewielki, acz klimatyczny park rozrywki utrzymany w duchu Dzikiego Zachodu.

Hale na wynajem w Żorach

Prężnie rozwijający się park przemysłowy oraz dogodność lokalizacyjna wpłynęły na szeroko zakrojone inwestycje w przemysł produkcyjny w mieście. Hale magazynowe zajmują znaczny obszar pobrzeży żorskich. Sprzedaż hal namiotowych przez firmę Namplan, producenta namiotowych hal magazynowych w Żorach, odbywa się w zgodzie z potrzebami rynku. Trwała konstrukcja z aluminium lub blachy ocynkowej, ścianki z płyty warstwowej, trapezowej lub plandeki to możliwości, które pozwolą skonfigurować halę indywidualnie na potrzeby każdego inwestora. Takie rozwiązanie jest tańsze i szybsze w realizacji niż tradycyjne budownictwo murowane, dlatego decyduje się na nie coraz większa liczba przedsiębiorców. Nie chcesz inwestować we własną halę? Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie hali na określony czas. A na festyny, imprezy firmowe, czy miejskie idealnie sprawdzą się hale imprezowe z wyposażeniem lub bez w zależności od potrzeb.

wynajem hal magazynowych

© 2022 NAMPLAN. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry
Translate »