Hale produkcyjne w Chorzowie – na wynajem i na sprzedaż

Chorzów – historia i potencjał przemysłowy miasta

Chorzów to jedno z większych miast aglomeracji śląskiej, stanowiącej główny okręg przemysłu ciężkiego w południowej części kraju. Wraz z sąsiadującymi Katowicami mieści się w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). W przeszłości znany pod nazwami Królewska Huta; niem. Königshütte.

Historia miasta jest nierozerwalnie powiązana z rozwojem przemysłu: górnictwa, hutnictwa, chemii oraz energetyki. Aktualnie, w wyniku przemian gospodarczych kopalnia węgla kamiennego oraz huta nie stanowią już tak znaczącej roli jak w przeszłości. i nadal działają sprywatyzowane Zakłady Azotowe oraz Elektrociepłownia ELCHO Chorzów, Alstom Konstal specjalizujący się w konstrukcjach taboru szynowego oraz Zakłady Chemiczne HAJDUKI.

Chorzów wraz z niespełna 10 000 mieszkańców jest demograficznie najstarszym miastem Górnego Śląska. Prócz znaczenia gospodarczego, Chorzów jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym i oświatowym dla regionu. W granicach miasta znajduje się Wojewódzki Ośrodek Kultury i Wypoczynku, który obejmując obszar około 620 ha jest jednym z największych parków w Europie. Na jego terenie znajduje się Stadion Śląski, jeden z większych ogrodów zoologicznych w Polsce, planetarium, hala wystawowa, zwana Kapeluszem oraz Śląski Park Rozrywki „Legendia”. Również ze względu na bogatą, różnorodną ofertę gastronomiczną parku, na którą składają się eleganckie restauracje oraz sezonowe punkty działające często w halach namiotowych oraz organizowane tam liczne imprezy kulturalne, bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych miejsc wypoczynku dla mieszkańców całego Górnego Śląska.

W mieście siedzibę znalazły również uczelnie wyższe: Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, Uniwersytet Śląski, jednostka dydaktyczna – Szkoła Zarządzania, czy Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie. O kulturę miasta dba Teatr Rozrywki.

Hale do wynajęcia w Chorzowie

Firma Namplan wraz ze swą ofertą sprzedaży lub wynajmu hal bankietowych, czy hal na imprezy masowe świetnie zabezpiecza potrzeby tego szeroko pojętego sektora. Imprezy plenerowe, restauracje, które wychodząc na przeciw modzie na plenerowe przyjęcia ślubne, szukają partnera, by móc podołać wyzwaniu, mogą w bardzo prosty sposób wynająć halę namiotową wraz z wystrojem galowym- idealne rozwiązanie, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Również firmy, czy uczelnie, które potrzebują zorganizować bankiet lub inny event, odnajdą tu gotowe rozwiązani – hale na wynajem w Chorzowie. Namplan wynajmując halę namiotową zabezpiecza jej transport, budowę, ogrzewanie, oświetlenie oraz jeśli taka jest wola wynajmującego, umeblowanie.

Kupno hali magazynowej w Chorzowie – o czym pamiętać?

Ewoluujący tu cały czas przemysł oraz handel znajdzie rozwiązania na miarę swoich potrzeb u źródła, czyli bezpośrednio u producenta hal magazynowych. Jeśli potrzebna Ci hala do wynajęcia na terenie Chorzowa, wyślij zapytanie do firmy Namplan w szybkim czasie mogą liczyć na najbardziej korzystną ofertę, która uwzględni ich indywidualne potrzeby.

wynajem hal magazynowych

© 2022 NAMPLAN. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry
Translate »