Bądź na bieżąco:

Jak zabezpieczyć hale produkcyjne przed włamaniem?

Na halach produkcyjnych pojawiają się zwykle drogie maszyny czy materiały. Z tego powodu właścicielom takich budynków zależy na odpowiednim zabezpieczeniu przestrzeni przed włamaniem. Jak zabezpieczyć hale produkcyjne przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć hale przed włamaniem?

Instalacje alarmowe na halach przemysłowych

W celu zabezpieczenia hali przed włamaniem wykorzystuje się przede wszystkim instalacje alarmowe. Włącza się je po opuszczeniu budynku lub jego fragmentów. Jakakolwiek podejrzana działalność w obrębie hali jest rejestrowana przez kamery. Często wykrywają one ruch, alarmując firmy ochroniarskie o próbach włamania. Pracownicy takich przedsiębiorstw docierają na miejsce już po kilku-kilkunastu minutach. Pozwala to na udaremnienie prób włamania, a także zarejestrowanie twarzy podejrzanych osób. Obecnie systemy alarmowe połączone z monitoringiem są wręcz obowiązkowym elementem stosowanym na wielu halach przemysłowych.

Wiele instalacji alarmowych pozwala na wykorzystywanie offline, a nawet po odcięciu dopływu prądu. Zwykle w zakładach przemysłowych wykorzystuje się bardzo rozbudowane systemy, zapewniające bezpieczeństwo o dowolnej porze dnia. Projektuje się je indywidualnie. Profesjonalne firmy biorą pod uwagę metraż nieruchomości i jej wrażliwe punkty, przez które można najłatwiej dostać się do wnętrza budynku czy na plac przeładunkowy, gdzie składowane są towary.

Zabezpieczenie hali przed włamaniem – zamki antywłamaniowe

Wejścia do hali przemysłowych również muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Zastosowanie zamków antywłamaniowych to jedno z najłatwiejszych sposobów pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa w obiekcie. Taki element wpływa też bezpośrednio na cenę ubezpieczenia budynku. Pokonanie zamków i drzwi antywłamaniowych trwa zwykle nawet kilkadziesiąt minut. W tym czasie system alarmowy może poinformować o włamaniu, a firma ochroniarska – dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Oprócz drzwi i zamków antywłamaniowych warto zdecydować się też na okna, które trudno jest rozbić lub otworzyć z zewnątrz. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń położonych na parterze. Obecnie hale magazynowe tworzy się w taki sposób, by były one wytrzymałe na działanie różnych czynników zewnętrznych, w tym również akty wandalizmu i działanie potencjalnych włamywaczy.

Ogrodzenia i elementy zewnętrzne

Na bezpieczeństwo hali produkcyjnej wpływają również elementy znajdujące się poza budynkiem. Mowa tu przede wszystkim o takiej infrastrukturze, jak:

  • ogrodzenie,
  • oświetlenie zewnętrzne,
  • bramy.

Im lepiej ogrodzona i oświetlona nieruchomość, tym trudniej dostać się niepostrzeżonie na jej teren. Zwiększa to bezpieczeństwo i zmniejsza szansę na niepożądane działania osób trzecich. Ogrodzenie nieruchomości należącej do firmy powinno być pierwszym krokiem po rozpoczęciu działalności. Często na placach przeładunkowych znajdują się bowiem towary o znacznej wartości. Ich kradzież jest bardzo łatwa, pod warunkiem że wokół budynku nie ma ogrodzenia. Wysoki płot i stabilna brama trudna do przeskoczenia pozwalają na uchronienie tych przedmiotów przed działaniem złodziei.

Ochroniarz w okolicach hali produkcyjnej

Wielu przedsiębiorców decyduje się również na zatrudnienie ochroniarza. To osoba obecna na terenie nieruchomości przez całą dobę. Pilnuje ona, kto wchodzi na obszar należący do przedsiębiorstwa. Może legitymować osoby wjeżdżające na teren firmy i informować właściciela lub firmę ochroniarską o podejrzanym zachowaniu. Taka osoba zdecydowanie najszybciej zareaguje na obecność potencjalnych włamywaczy. Często zatrudnienie ochroniarza sprawia, że złodzieje porzucają chęć wejścia na teren nieruchomości. Osoba pilnująca hali produkcyjnej zwykle ma również dostęp do monitoringu, dlatego może kontrolować kilka miejsc jednocześnie, bez opuszczania stróżówki. Na większych terenach istnieje też opcja monitorowania okolic hali przemysłowej, poruszając się autem.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.