23 wrz

Czy hala namiotowa jest rozwiązaniem ekologicznym?

Coraz więcej firm zwraca uwagę na wykorzystanie ekologicznych rozwiązań – nie tylko w celu poprawy wizerunku, ale również ze względu na autentyczną troskę o środowisko. Dlatego rośnie popularność bardziej mobilnych przestrzeni magazynowych, a szczególnie hale namiotowe. Przekonaj się, czy takie miejsce może być ekologiczne.

5 powodów, dla których hala namiotowa jest ekologiczna

Możliwość dopasowania do krajobrazu

Gdy stawiasz murowany budynek, to staje się on stałym elementem krajobrazu, który bardzo rzadko jest dopasowywany do charakteru otoczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku hali namiotowej, która nie ingeruje w tak dużym stopniu w naturalny krajobraz. Przede wszystkim dlatego, że możesz dopasować kolor poszycia do okolicznego terenu, a do tego w każdej chwili możesz zdemontować namiot. Dzięki temu w razie przeniesienia firmy masz pewność, że pusta hala nie stanie się częścią krajobrazu.

Sposób ogrzewania hali namiotowej

Większość hal jest ogrzewanych przy pomocy nagrzewnic. Bez problemu wybierzesz model, który ma ekologiczny charakter – wystarczy, że zdecydujesz się na wersję zasilaną prądem. Takie rozwiązanie jest korzystne dla środowiska naturalnego, a do tego sprawdza się nawet w halach o dużej powierzchni.

Innym sposobem ogrzewania są promienniki ciepła, które są zasilane prądem. Z ich pomocą możesz skutecznie ograniczyć nadmierną utratę ciepła z hal namiotowych i produkcyjnych.

Możliwość ponownego wykorzystania tej przestrzeni

Ogromną zaletą hal namiotowych jest to, że można ją bez problemu złożyć i zamontować w zupełnie innym miejscu. Dzięki temu wyróżnia się ogromną mobilnością, a także sporą uniwersalnością. Tym bardziej, jeśli Twoja firma już nie będzie potrzebowała takiej przestrzeni, to po prostu możesz ją sprzedać kolejnemu przedsiębiorstwu bądź jedynie ją wypożyczyć.

Dodatkowo hale namiotowe możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów, więc naprawdę rzadko są wyrzucane – niekiedy wystarczy wymienić poszycie, aby zwiększyć jej szczelność bądź poprawić wygląd. Uniwersalność hal namiotowych jest na tyle duża, że sprawdzą się zarówno jako magazyny czy pawilony handlowe, jak i ogródki gastronomiczne, garaże oraz sale eventowe. Zapewnia to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim podkreśla to ekologiczny charakter takich hal.

Hale namiotowe wykonane z trwałych materiałów

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy hala namiotowa jest rozwiązaniem ekologicznym, to koniecznie zwróć uwagę na materiały, z jakich jest zbudowana. Większość modeli jest wykonana z żelaza, siarki oraz polietylenu lub polichlorku winylu. Zauważ jednak, że poszycie bardzo często jest produkowane z myślą o recyklingu, co tylko podkreśla ekologiczny charakter takiej przestrzeni.

Poza tym do produkcji hali namiotowej nie potrzeba dużej ilości zasobów. Przede wszystkim konstrukcja nie jest zbudowana z drewna, więc nie ma konieczności wycinki lasów, aby postawić hale.

Krótki czas realizacji inwestycji

Kolejnym argumentem może być czas, jaki jest potrzebny na realizację inwestycji. W końcu montaż hali namiotowej jest znacznie szybszy w porównaniu do budowania murowanego budynku o podobnych wymiarach. Jednocześnie stawianie hali nie wiąże się z koniecznością wykorzystania sprzętów, które mogłyby ingerować w stan przyrody. Tak naprawdę wystarczą wkrętarki, urządzenia do podnoszenia i kilka innych sprzętów.

Poza tym postawienie tradycyjnego budynku wiąże się z poważnym zużyciem zasobów naturalnych – szczególnie odnosi się to do wody. Inaczej jest w przypadku hali namiotowej, gdzie nie musisz doprowadzać prądu, wody czy instalacji ściekowych. Wyjątkiem są jedynie hale stalowe, ponieważ wymagają wcześniejszego zbudowania fundamentów. Poza tym takie modele są na stałe przytwierdzone do podłoża.