Bądź na bieżąco:

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Chcecie, aby Wasze wesele było jeszcze bardziej wyjątkowe? Przyjęcie weselne na łonie natury, wśród pięknych widoków i bliskich osób brzmi dla Was, jak spełnienie marzeń? W takim razie dowiedzcie się, jak zaplanować wesele w plenerze.

6 kroków, jak zorganizować bajeczne wesele w plenerze

  1. Spiszcie listę gości

Zanim przejdziecie do szczegółów związanych z planowaniem wesela, koniecznie zastanówcie się, kogo tak właściwie chcecie zaprosić. Najlepiej, aby zarówno przyszły Pan Młody, jak i Pani Młoda stworzyli swoje listy gości najpierw oddzielnie, żeby na końcu je skonfrontować. W ten sposób zdecydujecie, kto koniecznie musi towarzyszyć Wam tego wyjątkowego dnia. Jeśli najpierw zajmiecie się określeniem listy gości, to dobranie miejsca, gdzie odbędzie się wesele stanie się odrobinę łatwiejsze.

  1. Wybierzcie miejsce

Kolejnym krokiem powinien być już wybór lokalizacji, gdzie ma odbywać się przyjęcie. Wybór jest ogromny – od ogrodu, po łąkę, plażę czy tradycyjną salę. Zastanówcie się dobrze, które miejsce spełnia wszystkie Wasze oczekiwania.

Jednak koniecznie pamiętajcie o potrzebach gości. W przypadku wesela w plenerze musicie zadbać o zaplecze sanitarne, meble czy namioty weselne w razie gorszej pogody. Oczywiście nie jest to dużym problemem, gdyż dziś bez problemu znajdziecie odpowiednich specjalistów czy firmy, które zdejmą z Waszych barków obowiązek związany z załatwieniem namiotu weselnego czy przygotowaniem jedzenia w formie cateringu. Jednak będzie wiązało się to z dodatkowymi kosztami.

  1. Termin

Bardzo ważnym aspektem jest też dobór odpowiedniego terminu, kiedy ma odbyć się wesele. W Polsce często typuje się miesiące, które w swojej nazwie mają literę „r”, jednak w przypadku wesel w plenerze może się to nie sprawdzić. Znacznie rozsądniejszym wyborem będzie wybranie miesięcy letnich lub też późno wiosennych – maja, czerwca lub sierpnia. Lipiec może być problemowy ze względu na to, że statystycznie to najbardziej deszczowy miesiąc w roku, więc ryzyko, że w trakcie wesela zaskoczy Was deszcz, będzie zdecydowanie największe. Ciekawą alternatywą może być przyjęcie za granicą, np. w słonecznej Chorwacji.

  1. Miejsce do zabawy

Wesele to radosny czas, dlatego najczęściej towarzyszą mu tańce. Organizując ślub w plenerze, także powinieneś zadbać o miejsce, w którym goście będą mogli dać ponieść się szampańskiej zabawie. Problemowe może okazać się wesele w plenerze, kiedy przestrzeń dookoła to trawa czy piasek. Dlatego macie dwie opcje – zabawa może odbyć się w namiocie, gdzie zostanie ustawione proste i stabilne podłoże lub też zamontować w wybranym miejscu parkiet, gdzie goście będą mogli potańczyć.

  1. Oprawa muzyczna

Kolejnym aspektem jest muzyka. Wesele bez oprawy muzycznej po prostu nie może się odbyć. Do wyboru macie wiele opcji – orkiestrę, zespól muzyczny, DJ-a lub też zestaw głośników i odtwarzacz, z którego polecą wybrane utwory. Dostosujcie styl muzyczny nie tylko do swojego gustu, ale też do upodobań gości czy też do miejsca, w którym odbywa się wesele. Dzięki temu zyskasz jeszcze lepszy efekt, którego nigdy nie zapomnicie.

  1. Zaangażujcie się na 100%

Kiedy organizujesz wesele w sali, nie musisz myśleć o tak wielu kwestiach, jak w przypadku wesela w plenerze. Dlatego też dobra organizacja i zaopatrzenie się w planer ślubny, to konieczność. W końcu musicie zwrócić uwagę na jeszcze wiele innych spraw, takich jak – oświetlenie, komfort gości, dekoracje czy nawet transport.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.