Bądź na bieżąco:

Hala ocieplana czy nieocieplana – jaką wybrać?

Spis treści:

Hala to miejsce, w którym przeprowadza się różne procesy produkcyjne lub przechowuje towary. Z tego powodu warunki w niej panujące muszą być dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Na rynku znaleźć można hale namiotowe ocieplane i nieocieplane. Które sprawdzą się najlepiej?

Kiedy sprawdzi się hala ocieplana?

Hale namiotowe ocieplane pozwalają na stworzenie optymalnych warunków do pracy, zarówno latem, jak i zimą. W ten sposób można również utrzymać konkretny poziom wilgotności. Jeśli w danej hali mają pracować ludzie, warto, by była ona ocieplona.

Ocieplane hale są niezbędne także w sytuacji, gdy na ich terenie mają miejsce różnego rodzaju imprezy i wydarzenia. Mowa tu o wszelkich przyjęciach czy nawet wyścigach konnych. Zwierzęta również potrzebują stworzenia optymalnych warunków, szczególnie w trakcie zimy.

Największe zalety hali namiotowej ocieplanej to:

 • korzystanie przez cały rok,
 • stworzenie optymalnych warunków,
 • utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności,
 • możliwość pracy ludzi,
 • opcja stworzenia skomplikowanych systemów odpowiedzialnych za monitorowanie parametrów wewnątrz hali.

Hale namiotowe ocieplane znacznie lepiej utrzymują ciepło, dlatego w razie nagłej konieczności nie trzeba ich zbyt mocno dogrzewać. To ogromna oszczędność prądu. W takich obiektach często tworzy się też systemy, które pozwalają na wentylowanie czy klimatyzowanie całej przestrzeni.

Kiedy sprawdzi się hala nieocieplana?

Hala namiotowa nieocieplana powstaje szybciej i jest tańsza. Z tego powodu w sytuacjach, gdy nie ma konieczności jej ocieplania, warto postawić na właśnie taki model. Na podobne obiekty decydują się właściciele firm, które zajmują się magazynowaniem towarów odpornych na wahania temperatury. Mowa tu m.in. o wyposażeniu wykonanym z wytrzymałych materiałów.

Niektóre branże cechują się także dość dużą sezonowością. Wówczas nie ma potrzeby stawiania hali, która będzie ciepłym miejscem również w trakcie zimy. Jeśli dana firma prowadzi swoją działalność wyłącznie latem, a po sezonie przenosi się w inne miejsce, warto rozważyć wybór hali namiotowej nieocieplanej. To świetne rozwiązanie także podczas wszelkiego rodzaju imprez, które odbywają się w trakcie ciepłych miesięcy.

Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj hale namiotowe ocieplane pozwalają również na tłumienie dźwięków. jeśli zdecydujesz się na model nieocieplany, musisz liczyć się z tym, że w trakcie różnego rodzaju wydarzeń muzyka będzie słyszalna również poza budynkiem.

Hale namiotowe nieocieplane są więc najczęściej stosowane w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje ich jedynie w trakcie ciepłych miesięcy.

Jaką halę namiotową wybrać?

Wybór hali namiotowej powinien być uzależniony od potrzeb danej firmy. Z tego powodu przed rozpoczęciem stawiania takiego obiektu warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najlepiej odpowiedzieć na następujące pytania:

 • w jakich miesiącach będziesz korzystać z hali,
 • jakie towary będą w niej przechowywane,
 • czy w hali będą pracować ludzie,
 • czy w hali będą odbywać się wydarzenia,
 • jaki masz budżet,
 • gdzie ma stanąć hala,
 • czy planujesz zamontować klimatyzację, wentylację i ogrzewanie.

W ten sposób można sprawdzić, czy tańsza hala namiotowa nieogrzewana będzie wystarczającym rozwiązaniem, czy może trzeba zainwestować w model ogrzewany. Na rynku istnieje wiele obiektów tego typu, a niektóre są dodatkowo wzmacnianie. Hale namiotowe nieocieplane mogą więc przetrwać zimę, ale wówczas w ich wnętrzu będą panować ujemne temperatury. Jeśli chcesz korzystać z obiektu znacznie dłużej, przez cały rok, warto zdecydować się na wariant ocieplany. Jest on również stabilniejszy.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.