21 lut

Tania i praktyczna ujeżdżalnie dla koni? Postaw na hale namiotowe!

Ujeżdżalnie to niezbędny element wyposażenia każdej stajni, która pragnie przyciągnąć klientów. Komfortowa hala pozwala na prowadzenie treningów jeździeckich i innych zajęć z końmi przez cały rok, niezależnie od pogody. W tej roli świetnie sprawdzają się nowoczesne hale namiotowe. Dowiedz się, dlaczego ujeżdżalnia w takim obiekcie to świetny pomysł!

hale namiotowe

Hale namiotowe – wszechstronne i niezwykle praktyczne

Hale namiotowe to jeden z największych trendów, jeśli chodzi o obiekty przemysłowe. Oparte na stalowym lub aluminiowym szkielecie i wyposażone w poszycie z grubej plandeki, płyt warstwowych lub blachy wielkie namioty coraz częściej adaptowane są do różnych zastosowań. W halach stalowych lokuje się magazyny, linie produkcyjne, stoiska handlowe i warsztaty, organizuje się w nich imprezy sportowe i kulturalne, targi, wystawy, wesela czy imprezy firmowe. Dzięki możliwości dopasowania wymiarów i parametrów wnętrza do potrzeb inwestora w takim obiekcie może być zorganizowana również ujeżdżalnia czy stajnia. Wytrzymała konstrukcja zapewnia komfortowe oraz bezpieczne warunki ludziom i zwierzętom przez cały rok, niezależnie od aury panującej na zewnątrz.

Tania i łatwa w budowie ujeżdżalnia

Jeśli zależy Ci, aby ujeżdżalnie dla koni postawić jak najmniejszym nakładem środków, hala namiotowa będzie doskonałym rozwiązaniem. Tego typu konstrukcje są znacznie tańsze od tradycyjnych budowli. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego montażu, a w razie potrzeby także demontażu i przeniesienia w inne miejsce, dzięki czemu taka inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna. Co ważne, ujeżdżalnia dla koni może też być w każdej chwili rozbudowana lub przekształcona w innego rodzaju obiekt – np. stajnię lub magazyn. Dlatego nie musisz budować „na wyrost” czy też martwić się o wykorzystanie hali w przyszłości.

Ujeżdżalnia dostosowana do Twoich potrzeb

Hale namiotowe stwarzają bardzo szerokie możliwości konstrukcyjne. Dzięki temu ujeżdżalnia może spełniać wszystkie Twoje wymagania. W zależności od potrzeb taki budynek oparty na konstrukcji metalowej może:

  • mieć niemal dowolne wymiary – szerokość nawet do 30 m, w zasadzie nieograniczoną długość i wysokość ściany wynoszącą do 5 m,
  • mieć poszycie wykonane z płyt warstwowych, blachy trapezowej lub grubej i odpornej plandeki z tworzyw sztucznych,
  • być wyposażony w okna, transparentne ściany lub dachy, co zapewni doświetlenie przestrzeni,
  • być wyposażony w sztuczne oświetlenie wewnętrzne,
  • być wyposażony w bramy przesuwne o niemal dowolnych wymiarach,
  • mieć udogodnienia poprawiające warunki wewnątrz (wywietrzniki poprawiające cyrkulację powietrza czy też podsufitkę zapobiegającą skraplaniu się wody i poprawiającą izolację termiczną),
  • mieć wewnętrzną przestrzeń podzieloną zgodnie z potrzebami inwestora (np. boksy dla koni, miejsce do składowania siana itp.) oraz indywidualnie dobrane wyposażenie.

Korzystając z usług firmy specjalizującej się w tego typu konstrukcjach, możesz mieć pewność, że gotowa ujeżdżalnia będzie funkcjonalna oraz w pełni bezpieczna. Hale namiotowe przeznaczone dla koni buduje się ze specjalnych wzmacnianych profili, dzięki czemu są one wyjątkowo wytrzymałe. Współpraca z profesjonalistami to też gwarancja kompleksowej obsługi obejmującej projekt, transport elementów oraz ich montaż, a także dostępność najnowocześniejszych rozwiązań. Możesz również liczyć na fachowe doradztwo, pełne dopasowanie parametrów budynku do jego przeznaczenia i indywidualnych wymagań oraz gwarancję. Wszystko to sprawia, że hala namiotowa jako ujeżdżalnia na pewno Cię nie rozczaruje