Bądź na bieżąco:

Hale magazynowe – zakup czy wynajem?

Rozwój technologii, dzięki której powstają lekkie, mobilne i funkcjonalne stalowe hale magazynowe sprawił, że ich popularność jest coraz większa. Coraz popularniejszy jest nie tylko zakup, ale też wynajem hal magazynowych. Wyjaśniamy, komu opłaca się to drugie rozwiązanie, a także na czym polega procedura wynajmu i gdzie szukać tego typu usług.

hale magazynowe

Stalowe hale magazynowe – charakterystyka i zalety

Hale magazynowe oparte na stalowych, szkieletowych konstrukcjach powoli wypierają tradycyjne budowle murowane. Dzieje się tak ze względu na ich liczne zalety. Hale stalowe to przede wszystkim wszechstronność i mobilność – można je wykorzystać w dowolny sposób (nie tylko do magazynowania, ale też np. do produkcji, sprzedaży czy organizacji imprez), a stosunkowo prosta konstrukcja jest łatwa w montażu oraz demontażu i nie wymaga prowadzenia prawie żadnych prac „mokrych”. Oznacza to, że budowa nawet bardzo dużego obiektu odbywa się szybko i nie trzeba do niej wykorzystywać specjalistycznego sprzętu. Co więcej, gotowa hala może być w każdej chwili rozebrana i przeniesiona w inne miejsce, a także przekształcona lub rozbudowana, dlatego idealnie dopasowuje się do potrzeb inwestora, nawet gdy są one zmienne. Nie bez znaczenia jest też wytrzymałość konstrukcji oraz możliwość zastosowania dodatkowych udogodnień, które poprawią jej funkcjonalność i parametry użytkowe.

Dla kogo przeznaczony jest wynajem hal magazynowych?

Niezwykle atrakcyjną opcją dla biznesmenów stał się nie tylko zakup, ale też wynajem hal magazynowych. Rozwiązanie to nie wymaga poniesienia dużego jednorazowego wydatku, przez co jest idealne dla raczkujących biznesów i firm, które wolą inwestować swój kapitał w rozwój działalności, zamiast przeznaczać go na kupno magazynu. Wraz z rozwojem biznesu taką halę można bez problemu rozbudować lub dodać kolejne obiekty, dzięki czemu powierzchnie magazynowe mogą być zawsze dostosowane do potrzeb inwestora. Problemu nie stanowi również przekształcenie hal na inne cele. Ponadto wynajem hal magazynowych jest też procesem szybkim, przez co pozwala dynamicznie kierować działalnością firmy.

Ogromną grupą przedsiębiorców, dla których wynajem hal magazynowych może być niezwykle korzystny, są przedstawiciele branż, w których istotną rolę odgrywa sezonowość. Z wynajętego magazynu można korzystać jedynie podczas najlepszego okresu, co pozwoli znacząco ograniczyć koszty. Jednocześnie warto zaznaczyć, że wynajem hal namiotowych opartych na konstrukcji metalowej jest znacznie tańszy niż wynajęcie tradycyjnego obiektu magazynowego. Atutem jest też możliwość dostosowania lokalizacji magazynu do potrzeb firmy, ponieważ hala namiotowa może stanąć w zasadzie na każdej równej nawierzchni. Jeżeli hala magazynowa będzie wykorzystywana przez mniej niż 120 dni i przed upływem tego czasu zostanie zdemontowana, niepotrzebne jest nawet pozwolenie na budowę.

Wynajem hal magazynowych – jak wygląda proces?

Jeżeli uważasz, że wynajem hal magazynowych to posunięcie, które mogłoby być korzystne dla Twojej działalności, skontaktuj się z firmą, która specjalizuje się w konstrukcjach stalowych. Doświadczony wykonawca to gwarancja nie tylko wysokiej jakości gotowego obiektu, ale także możliwość uzyskania fachowej porady. Decydując się na wynajem hal magazynowych, możesz wybrać obiekt o niemal dowolnych wymiarach i kubaturze oraz dostosować jego parametry do swoich potrzeb (np. dodać wewnętrzne podziały, które ułatwią prowadzenie działalności). Rzetelna firma oferująca wynajem hal powinna zapewniać:

  • szeroki wybór hal o różnych rozmiarach i parametrach,
  • możliwość dostosowania hali do potrzeb klienta i zamówienia dodatkowego wyposażenia (np. specjalistycznego oświetlenia),
  • usługę transportu elementów,
  • usługę montażu i demontażu hali,
  • doradztwo w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań.
Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Jaki namiot ekspresowy wybrać?

Wybór odpowiedniego namiotu ekspresowego to decyzja, która może mieć znaczący wpływ na powodzenie wielu przedsięwzięć – od profesjonalnych wydarzeń biznesowych, poprzez targi i wystawy, aż po prywatne uroczystości i imprezy plenerowe. 

Czytaj więcej

Servicio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.