26 sie

Jak wykorzystać hale namiotową w logistyce?

Hala namiotowa pozwala na szybkie stworzenie krytej przestrzeni o bardzo dobrych parametrach. W jej wnętrzu da się prowadzić różną działalność. Z tego powodu hale namiotowe są często wykorzystywane w logistyce. Z czego wynika ten fakt? Jak skorzystać z hali namiotowej podczas działań logistycznych?

 

Hale namiotowe, czyli mobilność i elastyczność

 

Halę namiotową da się stworzyć bardzo szybko, co daje również możliwość jej przenoszenia. W przypadku centrów logistycznych ma to duże znaczenie. Są to bowiem obiekty elastyczne, które muszą być dostosowane do potrzeb klientów. Jeśli więc wiesz, że w przyszłości zaistnieje konieczność zmiany lokalizacji siedziby firmy i jej magazynów, warto postawić na halę namiotową.

Budowa hali namiotowej jest także tańsza niż w przypadku murowanego obiektu. W ten sposób można stworzyć dużą przestrzeń i nie powodować przestoju w działaniu przedsiębiorstwa. Hale namiotowe służą głównie jako magazyny, dlatego ogromne znaczenie ma ich wielkość. Warto dostosować ją do wymiarów składowanych obiektów. W razie konieczności możesz także zdemontować istniejącą halę i postawić nową, większą.

 

Hale namiotowe, czyli komfort użytkowania

 

Hala namiotowa może być dostosowana do potrzeb danej firmy. Istnieje opcja wyposażenia jej w systemy, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie towarów w centrach logistycznych i nie tylko. Są to takie rozwiązania, jak:

  • klimatyzacja,
  • wentylacja,
  • ogrzewanie,
  • oświetlenie,
  • inteligentne systemy.

W ten sposób da się dostosować halę namiotową do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Inteligentne rozwiązania pozwalają na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która w przypadku centrów logistycznych ma ogromne znaczenie. W halach często wykorzystuje się także promienniki ciepła.

W halach namiotowych często stosuje się bramy przesuwne, ogrzewanie dostosowane do aktualnych warunków oraz drzwi pozwalające na dostanie się do środka również z innej strony. Klient może również zdecydować o pokryciu podłoża. Najczęściej jest to asfalt, który sprawdza się idealnie w sytuacji, gdy do wnętrza hali wjeżdżają pojazdy. Można również zastosować kostkę brukową.

 

Hala namiotowa jako mobilny magazyn

 

Hala namiotowa sprawdza się idealnie w przypadku centrów logistycznych ze względu na fakt, że pozwala na przechowywanie dużych ilości towarów i szybkie demontowanie oraz przenoszenie całego obiektu. W jej wnętrzu można także umieścić skomplikowane systemy. Dla przykładu, w przemyśle hale są wykorzystywane m.in. jako lakiernie czy spawalnie. W centrach logistycznych również mogą one być miejscem, w którym wykonuje się określone czynności.

W magazynie w hali namiotowej można przechowywać dowolne towary ze względu na fakt, że istnieje opcja dopasowania parametrów w jej wnętrzu do potrzeb określonej grupy produktów.

 

Dlaczego hale namiotowe w logistyce są tak popularne?

 

Hale namiotowe są wykorzystywane w logistyce ze względu na fakt, że koszt ich wzniesienia jest niewielki w porównaniu do standardowych, murowanych obiektów. Cały proces przebiega również bardzo szybko. Hala namiotowa to aluminiowa konstrukcja z naciągniętą powłoką, która chroni wnętrze przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Obecnie takie obiekty są wznoszone z zastosowaniem nowoczesnych technologii, dlatego spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Na hale namiotowe decydują się zarówno małe firmy, jak i ogromne przedsiębiorstwa. Z tego powodu cieszą się one popularnością również wśród właścicieli centr logistycznych. W każdej chwili można je zdemontować i zamontować ponownie w nowej lokalizacji. To doskonała wiadomość dla osób, które cenią sobie elastyczność.